CSS MenuMaker
0
Roster - Program vs Notre Dame
NumNamePosHtWtYrCityStHighSchool
1Ira Hillary WR 5-11 187 Jr Edgefield SC Strom Thurmond
2Chris Wade WR 6-1 204 Jr Athens GA Oconee County
3Skip Minton S 6-1 200 Jr Hialeah FL Hialeah
4Emory Bacon WR 5-11 168 Jr Reidsville GA Reidsville
5Eric Poole WR 6-0 178 So Spartanburg SC Spartanburg
6Kevin White QB 5-11 190 Fr Charlotte NC South Mecklenburg
7Mike Hold QB 6-0 190 Jr Tempe AZ Corona Del SolMesa CC
8Glenn LeGrande DB 6-1 200 Jr Philadelphia PA West PhiladelphiaVillanova U.
9Quinton Lewis RB 6-1 200 Jr Midway GA Bradwell Institute
10Mark Fleetwood K 5-10 184 Sr Atlanta GA Lakeside
11Allen Mitchell QB 6-0 172 So Batesburg SC Batesburg-Leesville
12Bill Bradshaw QB 6-0 175 Jr Spartanburg SC Spartanburg
13Chris Norman P 6-3 190 Sr Albany GA Dougherty County
14Ladd Fletcher WR 5-11 178 So Atlanta GA Lakeside
15James Chambliss DB 6-0 180 RFr Cordele GA Crisp County
16Scott Hagler K 5-8 155 RFr Dublin GA Dublin
17Brian Burns P 6-0 185 So Laurens SC Laurens
18Jim Desmond QB 6-1 185 So Miami FL Columbus
19Joe Brooks DB 6-1 170 Fr Warner Robins GA Warner Robins
19Todd Fennell QB 6-1 185 Fr Vero Beach FL Vero Beach
20Bryant Gilliard FS 6-1 190 Jr Hinesville GA Bradwell Institute
21Rick Rabune DB 5-10 172 Jr LaPalma CA J.F. KennedyCerritos JC
22Earl Johnson CB 6-1 194 Jr Daytona Beach FL Seabreeze
23Gary Ryan SS 6-1 190 Jr San Fransisco CA San Mateo
24Hinton Tayloe DB 5-10 173 Jr Hollywood FL South Broward
25Greg Philpot DB 6-0 170 Fr Largo FL Largo
25Shaun Sadler DB 5-9 168 So Chattanooga TN Hixson
26Carl Hill DB 6-3 180 Fr Memphis TN Whitehaven
27Kevin McCutcheon DB 6-0 193 So Coral Gables FL Columbus
29Jerry Dunlap RB 5-10 170 Fr Lorain OH Admiral King
30Raynard Brown RB 5-9 180 Fr Greensboro NC Ben L. Smith
31Thomas Dendy RB 5-10 187 So Fountain Inn SC Hillcrest
32Kent Hagood RB 6-0 210 So Easley SC Wren
33Perrone Jones RB 6-2 207 So Fort Lauderdale FL Boyd Anderson
33Scott Stevenson DB 5-11 175 Fr Rialto CA Eisenhower
34Todd Berry RB 6-0 212 Sr Jefferson GA Jefferson
35Dominique Blasingame TE 6-2 230 Sr Midway GA Bradwell Institute
36Thad Johnson RB 5-10 200 RFr Hoboken GA Brantley County
39Chris Major CB 5-10 175 Fr Valdosta GA Valdosta
40Mark Hardy RB 5-10 175 Fr Tarpon Springs FL Tarpon Springs
41Jimmy Gatling LB 6-1 194 So Myrtle Beach SC Myrtle Beach
42Mike Durrah LB 6-0 221 Sr Cowpens SC Broome
43J.D. Fuller LB 6-2 225 Sr Cross Hill SC Clinton
44Paul Vogel LB 6-1 219 Jr Greenville SC Eastside
45James Seawright LB 6-3 212 Jr Simpsonville SC Hillcrest
46Willie Hill LB 6-0 215 So Tifton GA Tift County
47James Sumpter DE 6-2 218 Jr Camden SC Camden
48Anthony Bailey LB 6-1 225 Sr Charlotte NC West MecklenburgLees-McRae
49Anthony Smith RB 5-11 175 Fr Irwinton GA Wilkinson County
50Tom Haley LB 6-1 211 Fr Kensington MD
51Woody Myers LB 6-4 210 Fr Kingstree SC Kingstree
52Gleen Peacock LB 6-0 210 Fr Vienna GA Dooley County
53Fitzgerald Davis DE 6-4 239 RFr Siloam GA Greene County
54Roy Hart DL 6-2 230 Fr Tifton GA Tift County
55Tom Garner C 6-2 246 Jr Roswell GA Crestwood
57Carl Womble OT 6-4 265 Jr Savannah GA Benedictine
58Tracey Evans LB 6-0 205 Jr Irmo SC Irmo
59Wes Arrowood C 6-3 263 So Cowpens SC Broome
60Tommy Chaikin DT 6-2 230 Fr Bethesda MD Walt Whitman
61Chris Baron LB 6-1 205 Fr St. Charles IL
61Joe Todd TE 5-10 200 Fr Walpole MA Walpole
62Del Wilkes OG 6-3 254 Jr Irmo SC Irmo
63Ray Carpenter OG 6-2 242 So Rock Hill SC Rock Hill
64Brian Achenbach OG 6-4 244 So Miami FL Miami Lakes
65Cas Danielowski OG 6-2 247 Sr Columbia SC Columbia
66John Barnard K 5-11 165 Fr Richmond VA
66Glenn Mason LB 6-1 200 Fr Spartanburg SC Spartanburg
67Bill Barnhill OG 6-4 245 Jr Smyrna GA Campbell
68Jim Pepe DB 6-0 170 Fr Allendale NY North Highland
68Scott Waltman DB 5-9 175 Fr Lake City SC Lake City
69George Smith OG 5-11 245 Sr Denmark SC Denmark-Olar
70Dru Mims OT 6-4 270 Fr Orangeburg SC Orangeburg-Wilkinson
71Jeff Teague OT 6-6 275 RFr Gaffney SC Gaffney
72David Poinsett OL 6-5 230 Fr Plantation FL Plantation
73Mark Brown OT 6-3 265 Sr Miami FL Southwest MiamiArizona Western
74John Lewis OL 6-4 256 So Batesburg SC Batesburg-Leesville
75Ray Bingham OL 6-4 280 Fr Kingstree SC Kingstree
76Rusty Russell OT 6-6 295 Sr Orangeburg SC Orangeburg-Wilkinson
77Jim Walsh OG 6-3 268 Jr Savannah GA Benedictine
78Robert Radford OL 6-3 260 Fr Steadman NC Cape Fear
80Leroy Martin WR 6-2 185 Fr Sumter SC Hillcrest
81Ty Rietkovich TE 6-4 222 Jr West Columbia SC Airport
82Curtis Hill TE 6-2 237 So Siloam GA Greene County
83Harry South DE 6-2 218 Jr Savannah GA Benedictine
84Kenneth Robinson LB 6-2 228 So Charleston SC St. Andrews
85Sterling Sharpe WR 6-1 185 Fr Glenville GA Glenville
86Jay Frye LB 6-1 200 Jr Columbia SC Hammond Academy
88Willie McIntee DE 6-2 219 RFr Lilly GA Dooley County
89Chris Corley TE 6-3 250 Jr Irmo SC Irmo
90Frank Wright DT 6-3 283 Jr Greenwood SC GreenwoodTennessee Military Institute
91George Hyder DE 6-1 220 So Anderson SC Westside
91David Shively DB 5-11 180 So Dunwoody GA Dunwoody
92Dave Strasser LB 6-4 215 Fr Burbank CA Burroughs
93Tony Guyton DE 6-1 218 Jr Dublin GA Dublin
94Glenn Woodley DT 6-0 226 Jr Charlotte NC North Mecklenburg
95Jim Thomas DT 6-2 250 Sr Southgate MI SouthgateArizona Western
96Marcus Gilliam DT 6-3 244 Sr Shreveport LA NorthwoodArizona Western
97Rickey Hagood DT 6-2 296 Sr Easley SC Wren
98Paul Martin DT 6-3 255 Sr Miami FL Coral Gables
99Danny Miller LB 6-1 218 Fr Fort Myers FL Fort Myers